Vymrazovací či kondenzační sušič se používá tam, kde hodnota tlakového rosného bodu dostačuje v úrovni +3°C. Vymrazovací sušiče jsou nejčastějšími typy a jsou vhodné pro běžné aplikace.

Zobrazit více

Díky tomuto designu má sušič nižší spotřebu elektrické energie až o 30 % oproti běžným sušičům. V chladícím okruhu se používají ekologické plyny jako je R134A, R407C nebo R410A. Samozřejmostí výbavy sušiče je automatický odvaděč kondenzátu, regulační ventil v chladícím okruhu s teplotní ochranou, kontrola přetížení kompresoru a regulace motoru ventilátoru.

Standardní provedení sušičů je do tlaku 20 barg s možností provedení až do tlaku 40 barg. Sušič je možné provozovat až do teploty okolí 50 °C a maximální vstupní teplota může mít hodnotu až 60 °C! Vymrazovací sušiče lze chladit vzduchem i vodou.

Zobrazit méně

Srdcem vymrazovacího sušiče je výměník vzduch-vzduch. U menších sušičů do velikosti sušiče 6 m3/min je vyráběn z nerezové oceli a u větších sušičů z hliníkové kompozice. Konstrukce sušiče je provedena tak, aby vstupující stlačený vzduch, který je po kompresy teplý a zcela nasycený vodními parami, byl zchlazen, čímž energeticky odlehčí následnému vysušování.

Shrnutí výhod:

  • Kompaktní hliníkový výměník s nízkým tlakovým spádem
  • Ekologické chladivo R134a nebo R407c dle výkonnosti sušiče
  • Výkon až do 23.000 m3/hod, tlak 13barg
  • Max. vstupní teplota: 60°C
  • Max. okolní teplota: 50°C
  • Řídící panel s datovým přenosem

Další produkty a služby

Naši klienti

© 2019 Všechna práva vyhrazena IDEAL-Trade Service, spol s r.o.

created by entity production